"İstanbul Tasarım Merkezi" Arama Sonuçları

Ensar Vakfı 35. Geleneksel Kır Gezisi

Bu yıl 35.si düzenlenen Geleneksel Ensar Vakfı Kır Gezisi, 7 Temmuz Pazar günü yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla Belgrad Ormanı Kirazlıbent mevkiinde gerçekleşti.

`Kültür Mirasının İzinde` Projesi Gerçekleşti

`Kültür Mirasının İzinde` projesi kapsamında Tezhip, Hat ve Ebru atölyeleri ile Ukrayna el sanatlarından `Paskalya Yumurtası` ve `Vytynanka (Hacimli kağıt katlama)` atölye çalışmaları yapıldı.

Ensar Vakfı 34. Geleneksel Kır Gezisi

Bu yıl 34.sü düzenlenen Geleneksel Ensar Vakfı Kır Gezisi, 9 Temmuz Pazar günü yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Belgrad Ormanı Kirazlıbent mevkiinde gerçekleşti.

Özgün Hat Sergisi sanatseverleri bekliyor

Gülnihal Gül Mamat ve Talebelerinin birlikte hazırladıkları “Özgün Hat Sergisi”nin açılışı yapıldı. Açılışta sanatseverlere hitap eden Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader; geleneksel sanatların icrasının çok meşakkat gerektirdiğini ve günümüz gençliği tarafından pek rağbet edilmediğini dile getirdi. Kader, İstanbul Tasarım Merkezi`nin kapılarının ise ise bu zorlu yola çıkmak isteyen herkese açık olduğunu söyledi. İstanbul Tasarım Merkezi`ndeki sergi, 23 Ekim Pazar gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.