Ensar Vakfı Antalya ve Bartın Şubelerinden Mehmet Akif Ersoy`u Anma Programları


İstiklal Marşımızın yazarı, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Ensar Vakfı Antalya Şubesi ve Ensar Vakfı Bartın Şubesi, Mehmet Akif Ersoy'u anma programları yaptı. 

Ensar Vakfı Antalya Şubesi, Mehmet Akif'i anma programları kapsamında Emekli Edebiyat Öğretmeni Mehmet Günal'ı konuk etti.

Ensar Vakfı Bartın Şubesi ise, Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altunmeral ve Bartın Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Tunay Karakök'ü konuk etti.

Bartın Halk Eğitimi Merkezi'nde yapılan program, Bartın Merkez Yalı Camii Hatibi Hakkı Çevik'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Ensar Vakfı Bartın Şubesi Engin Köstekçi, Mehmet Akif Ersoy'un abide bir şahsiyet olduğunu vurgulayan konuşmasını gerçekleştirdi.

Programda Altunmeral, "Mehmet Akif Ersoy'un Edebi Kişiliği" üzerine, Karakök ise " Mehmet Akif Ersoy'un Tarihi Kişiliği" üzerine konuşmalarını gerçekleştirdi. Altunmeral, Mehmet Akif Ersoy'un bildiği ile yaşayan, doğruyu her yerde sakınmadan dillendiren İslam şairi olduğunu vurgularken; Karakök ise Merhmet Akif Ersoy'un tarihi kişiliği noktasında milletini ve dinini seven, insanlara karşı merhametli bir mizaca sahip, şair tabiatının heyecanlarıyla dalgalanan, edebi bakımdan kıymetli şiirlerin sahibi olduğunu vurguladı. 

Konferans sonunda, Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altunmeral'e, Ensar Vakfı Bartın Şube Başkanı Engin Köstekçi ise Öğr. Gör. Tunay Karakök'e teşekkür ederek hediyelerini takdim etti. 

Haberin Galerisi