Anlat İstanbul`u ve Genç Ensar Ekibi Diyarbakır Gençlik Festivaline Katılım Gösterdi


Ziraat Bankası Diyarbakır Gençlik Festivali, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, bazı kurum ve kuruluşların katkılarıyla düzenlendi. Ensar Vakfı Öğrenci Yurtları'nın Anlat İstanbul'u ekibi "Anlat İstanbul'u Diyarbakır'da" konseptiyle ve Genç Ensar ekibi "Gülümseten Emek" atölye çalışmasıyla Diyarbakır Gençlik Festivali'ne katıldı.

Gençlere hitap eden anlatımlarıyla Anlat İstanbul'u ekibi, Diyarbakır'ın yemeklerini, taşlarını, kültürünü İstanbul ile karşılaştırmalı olarak gençlere sundu. Gençlerin hayli ilgisini çeken konseptiyle Anlat İstanbul'u ekibi, seyircilerine anlatım şöleninin yanısıra çeşitli ikramlarda bulundu. 

Genç Ensar ekibi ise "Gülümseten Emek" atölye çalışması ile gençlerin Suriye kamplarında kalan kardeşleri için el emekleri ile çorap gibi basit malzemelerle oyuncak bebekler yapmalarını sağladılar. Oyuncaklarını bitiren gençlere yaptıkalrı oyuncaklar hediye edilirken kimisi de yaptığı oyuncakları Suriyeli kardeşlerine bağışladıç Atölye çalışmalarının yanında ödüllü yarışmalar düzenlendi, oyunlar oynandı ve gençlere Ensar Vakfı'nın çalışmaları anlatıldı.

4 gün boyunca düzenlenen festivale gençler yoğun katılım gösterdi.

Haberin Galerisi