Mehmet Akif`de İslam Düşüncesinin Sorunları ve Çözümleri Konferansı


Ensar Vakfı Ankara şubesinin düzenlediği Ensar Buluşmaları'nın bu haftaki konuğu Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan oldu.

"Mehmet Akif'de İslam Düşüncesinin Sorunları ve Çözümleri" konulu konferans Ensar Vakfı Ankara Şubesi'nde gerçekleştirildi.

Program, konuğun adına dikilen fidanın sertifikasının takdimiyle son buldu.

Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan Kimdir?

Prof. Dr. Musa Arıcan, 1970 yılında Hatay Dörtyol’da doğdu. İlkokulu Karakese kasabasında, Orta ve Lise’yi Dörtyol İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat fakültesinde başladığı Üniversite öğrenimini, iki yıl Erzurum’da okuduktan sonra 1994 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Meslek hayatına, 1994 yılında Diyarbakır Ergani İmam Hatip Lisesinde bir yıl öğretmenlik yaparak başladıktan sonra, 1995 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Felsefesi Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak Akademik hayata intisap etti.1996 Yılında İslam Felsefesi Anabilim Dalında Yüksek Lisans’ını, 2003 yılında Din Felsefesi Anabilim Dalında Doktora’sını tamamladı.

2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör oldum. 1995 yılından 2011 yılı sonuna kadar Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde çalıştı. 2012 yılından itibaren Ankara’da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Felsefe Bölümü, Türk İslam Düşüncesi Tarihi Anabilim Dalında Akademik hayatına devam etmektedir.

2015 yılı Haziran ayından itibaren yaklaşık beş ay kadar Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde rektör Vekili olarak görev yapmıştır. 2015 yılı Kasım ayından itibaren de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İki dönem Türk Felsefe Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yanında 2014 yılından beri de Ankara Pursaklar Kent Konseyi Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Haberin Galerisi