Ensar Vakfı Ankara Şubesi Ensar Buluşmalarının Bu Haftaki Konuğu Kanal a Genel Yayın Yönetmeni Alper TAN`dı


Ensar Vakfı’nın her hafta düzenlediği Ensar Buluşmaları’nda konuk Sayın Alper Tan “17 Aralık Darbesi” konulu konferans vermiştir.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer BOZOĞLU, Tapu Kadastro Genel Müdürü Davut GÜNEY, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin EKİNCİ,Çalışma Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Naim Gürhan KESKİN,  Hukukçular Kulübü Genel Başkanı Av. Mehmet BOYNİKAR çok sayıda bürokrat, akademisyen ve siyasetçi katıldığı konferans sonrasında kendisine Ensar Vakfı Ankara Şube Başkanı Avukat Ercan Poyraz tarafından plaket takdim edildi.

Ensar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Av. Ercan POYRAZ’ın Yürütme, yasama, yargı ilişkileri ile millet ve egemenlik kavramanlarına değindiği  giriş konuşmasıyla başlanan konferansta Alper TAN; 17 Aralık operasyonu ile ilgili yaşananlar hakkında değerlendirmeler yaptı. Konuşmasına “Yeni Türkiye” olarak adlandırılan kavram üzerinden başladı. Öncelikle ülkemiz için Yeni Türkiye kelimesi ne, niçin vurgu yapılıyor ve neyi ifade ediyor bunu düşünmemiz lazım diyerek konuşmasına devam etti.

Biz eski Türkiye’yi neden kabul etmiyoruz, Cumhuriyet tarihi göründüğü gibi mi, yoksa arkasında başka bir Türkiye mi var? Şeklinde sorular sorarak bu doğrultuda konuşmasına devam etti.

Ensar Buluşmaları Ku’ran-ı Kerim tilavetiyle son buldu. Konferans ardından yapılan kahve ikramı sonrasında Ensar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Av. Ercan POYRAZ ve vakıf yöneticileri ile beraber sohbet eden Sayın TAN, Ensar Vakfı’nın yaptığı çalışmalardan övgüyle bahsetti ve tebriklerini iletti.