Ensar Buluşmaları; YBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Çiçek


Ensar Vakfı Ankara Şubesi’nin her çarşamba düzenlediği Ensar Buluşmalarının bu haftaki konuğu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet Halil Çiçek “Kur’an’a Göre İnsanlar Arası İlişkiler” konulu konferans verdi.

Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Düzce E. Milletvekili Osman ÇAKIR’ın takdimiyle başlayan programda konuğumuz Kur ’ani ilkelerin insanlar arasındaki ilişkilerde temel olması gerekliliği üzerine önemli değerlendirmelerde bulundu. Sayın ÇİÇEK katılımcılara Hûcurat Suresi ışığında insan ilişkilerini nasıl yönlendirmemiz gerektiği konusunda çok kıymetli bilgiler verdi. Özellikle birlik beraberlik, ırkçılıkla mücadele ve insan hakları konularına dikkat çeken hocamız Müslüman bir toplum olarak günlük yaşantımızda bu konulara özellikle dikkat etmemiz gerektiğini de ekledi.

Değerli hocamız Hûcurat Suresi ışığında insanın günlük yaşantısından toplumsal yaşantısına, basın ahlakından hayatın diğer tüm alanlarına dürüstlük, samimiyet ve doğruluk ilkelerinin hakim olması gerektiğini belirttiler. İlmi olarak, yönetim olarak , yaş olarak büyüklere karşı, saygı sosyal barış ve adalet anlayışının oturtulması , özellikle insana saygı ve insan hakları bahsinde Değerli hocamız tüm bu ilkeleri peygamber efendimizin hayatından verdiği örneklerle destekledi. Gönüldaşlarımızdan gelen soruları cevaplayan Sayın ÇİÇEK Ensar Vakfına teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı. Ensar Vakfı Çankaya yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Özcan GÜNGÖR’ ün Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından konuğumuza Ensar Vakfı Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Düzce E. Milletvekili Osman ÇAKIR tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.