Çevre, Şehir ve Medeniyet Konferansı


Ensar Vakfı Ankara şubesinin düzenlediği Ensar Buluşmaları'nın bu haftaki konuğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk oldu. 'Çevre, Şehir ve Medeniyet' konulu konferans Ensar Vakfı Ankara Şubesi'nde gerçekleştirildi.

Program, konuğumuz adına dikilen fidanın sertifikasının takdimiyle son buldu.

Prof. Dr. Mustafa Öztürk Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği'nden doktorasını tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. 1995'te profesör ünvanı alması üzerine, Çevre Bölümü başkanı ve Çevre Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Görevleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Çevre ve Orman Bakanlığı'nda çevre müsteşar yardımcısı oldu ve AB projelerinin izlenmesinde odak noktası olarak görev yaptı.. 50'yi aşkın ulusal ve uluslararası makale, tez ve 5 kitabı bulunmaktadır.

Hatay'ın XXIII. Dönemi için milletvekili ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 27.01.2014 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapmaktadır.

Haberin Galerisi