AKSARAY İHL 40.YIL KUTLAMALARI


İHL?LERİN ÜLKEMİZDE KURULUŞUNUN 100. YILI, İLİMİZDE 40. YILI ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR.

1914 yılında Medreset?ül Vaizin ve  Medreset?ü Eimme ve?l Huteba adlarıyla ülkemizde ilk nüveleri atılan İmam Hatip Liselerinin 100. Yılı, aynı zamanda 1974 yılında İlimizde açılış onayı verilen okulumuzun 40. Yılı nedeniyle, büyük bir coşkuyla 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü gün boyu Ensar Vakfı Aksaray Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti Aksaray Şubesi, İslami İlimler Fakültesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün ortaklaşa organizasyonu ve Aksaray Belediyesinin katkılarıyla kutlama etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

40. Yıl Kutlama Etkinliklerine 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü öğle namazını müteakip Kalealtı Caddesi Ulu Camii altında yer alan Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyetlerinin Şube açılış töreniyle başlayacaktır.

Akabinde saat:14.30 da Kültür Merkezinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ hocamızın konferansı ile devam edecek. Bu programda Aksaray İmam Hatip Lisesine emeği geçen ve hizmet edenlere plaket takdimi yapılacaktır.

Aynı gün akşam saat: 20.00 de ise ülkemizin ilk ezgi sanatçılarından Ömer KARAOĞLU ve ekibinin Müzik Şöleni Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Bu programda da İmam Hatip Liseleri arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren başarılı öğrencilere ödül verilecektir.

Programa katılanlara bu güne özel olarak Aksaray İmam Hatip Lisesince hazırlanan Dergi Özel sayısı hediye edilecektir. Kutlama etkinlikleri ile ilgili hazırlıklar tamamlanmış olup, programlara tüm mezun, mensup ve gönüldaşlarımız ile hemşerilerimizi bekliyoruz.

Birbirimizle tanışma, kaynaşma, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için, vefa borcumuzu ödemek için hep birlikte el ele, gönül gönüle nice Yıllara.