VEFAT!!!


Vakfımız Kurucularından Alaeddin Sahin Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Cenazesi, YARIN (15.02.2020- Cumartesi) Marmara İlahiyat Camiinde öğle namazını müteakip kılınacak, cenaze namazından sonra Ihlamurkuyu Mezarlığına defnedilecektir.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. 

Alaeddin Şahin

1945 yılında Konya’nın Meram ilçesi Sağlık Mahallesi’nde doğan Alaeddin Şahin, Konya’nın önde gelen kanaat önderlerinden biriydi. Ağazade Hoca Efendi’nin talebelerinden olan Şahin, pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. Aynı zamanda hafız olan Şahin, pek çok hafızın yetiştirilmesinde gayretleri olan bir isimdi.

Türkiye’de sivil toplum ve dernek çalışmaları konusunda öncü isimlerden oldu. Çok sayıda hafızın yetiştirilmesinde gayreti olan Şahin, genç nesille ilgili önemli çalışmalar yapmıştır. Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin birçok şehrinde çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve dernek çalışmasına imza atmış bir vakıf insanı olan Şahin, ilmi konular ve öğrenci çalismalarinda öncü olan isimlerden biriydi.

Alaeddin Şahin, aynı zamanda Ensar Vakfı’nın 1979 yılı kurucularından biriydi. Şahin, Ensar Vakfı nin kuruluşu olan Ensar Neşriyat 'ın kurulmasında da öncülük etmiştir. İstanbul Pendik İmam Hatip Lisesi müdürlüğü yapan Alaaddin Şahin, Eylül 1981-1985 yıllarında Frankfurt’un Offenbach kasabasında Yavuz Sultan Selim Camisi’nde görev yaptı. Ensar Vakfı Genel Müdürlüğü,Nuruosmaniye Camii İmam Hatipliliği yapan Şahin, İETT Müşteriler Daire Başkanlığı görevini de yürüttü.

 Allah rahmet eylesin.

Mekânı cennet, makam-ı âli olsun.