ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANIMIZDAN AFYON ŞUBEMİZE ZİYARET


Ankara-Afyonkarahisar arasında inşa edilecek olan hızlı tren hattının temel atma töreni için Afyonkarahisar’da bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret etti. Afyonkarahisar Milletvekili Halil ÜRÜN ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’la birlikte, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi’nin de içinde bulunduğu Gedik Ahmet Paşa Medresesi’ne gelen Bakan EROĞLU’nu, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İbrahim DURGUT, Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem BİLİM, Mehmet YETKİNAKIN, aynı zamanda Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı da olan Mehmet ZEYBEK, Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Mehmet KUŞÇU, Ayhan ERENOĞLU ve Ahmet Ayhan KOYUNCU karşıladılar. Vakıf Merkezinin de içinde bulunduğu Gedik Ahmet Paşa Medresesi’nde incelemelerde bulunan Bakan EROĞLU, başta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere medresenin restorasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra Bakan Prof. Dr. Veysel EROLU, Afyonkarahisar Milletvekili Halil ÜRÜN ve Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ensar Vakfı bahçesinde çay sohbetine katıldılar. Bu sohbette Bakan EROĞLU, Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyelerine “Gedik Ahmet Paşa Medresesi’ni, vakfiyesinde yazılan amaçlara uygun olarak kullanacağınıza inanıyorum” dedi ve Afyonkarahisar’a ve insanımıza yapılacak her türlü hizmete destek olacaklarını belirtti.

Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İbrahim DURGUT ise “Yazın başında kurulan bir şubeyiz. Çalışma plan ve programımızı medrese vakfiyesine uygun olarak hazırladık. İnşaallah çok yakın bir zamanda Ensar Vakfı’na ve Gedik Ahmet Paşa Medresesi’ne yakışan faaliyetlerle sesimizi duyacaksınız sayın Bakan’ım” dedi. Ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Afyonkarahisar Milletvekili Halil ÜRÜN ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İbrahim DURGUT, tümkatılımcılara teşekkür etti.