5. Geleneksel Personel Boğaz İftarı


Ensar Vakfı 5. Geleneksel Personel iftarı, Boğaz’da 300 kişinin katılımı ile gerçekleşti. İftara aileleriyle birlikte gelen personellerimiz, Boğaz’ın eşsiz manzarasında oruçlarını açtılar.

Açılış konuşması Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader tarafından yapıldı. Kader, konuşmasında Ensar Vakfı ailesinin çok büyüdüğünü, personellerin birbirilerini tanıma ve birbirleri ile iletişimi kuvvetlendirmek bunun yanı sıra personelimizin moral ve motivasyonunu arttırma gayesiyle yapılan böylesi faaliyetlere katılımın önemli olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında kurum değişikliği nedeniyle aramızdan ayrılan Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Serenli’ye vakıf için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileten Kader, “ Ayrılışlar başka noktalara doğru yapılan hareketlenmelerdir. Bu kurumda arkadaşlar yetişiyor, başka kurumlarda yetişmiş olarak görev alıyorlar. Bizim Ensar Vakfı olarak gayemiz cemaat değil, cemiyet adamı yetiştirmektir. Doğru yaşayan doğru yaşatan bir zihniyet yetiştiriyoruz. Bunun yanı sıra Allah ve Resul hakkını gözeten bir nesil yetiştirmeyi de hedefliyoruz.” dedi. Konuşmasını, “Şu mübarek günlerin hürmetine Rabbim bu vakfa hizmet edenlerin mekânlarını cennet etsin. Buradan ayrılan arkadaşlara yol açıklığı versin. Buradaki arkadaşların ve ailelerinin dualarını kabul etsin. Hizmet etme de bizleri daim etsin inşallah. “ dualarıyla bitirdi.

Açılış konuşmasından sonra Abdullah Serenli, Ensar Vakfından kendi adına çok şey öğrendiğini, başta yöneticilerin ve çalışma arkadaşlarının çok katkısı olduğunu söyledi. Ayrıldım ifadesi kullanmayan Serenli, bir hizmet halkasından başka bir hizmet halkasına geçtiğini ifade etti.

Personellerimiz ve aileleri oruçlarını açtıktan sonra Arnavutköy Tevfikiye Camii’nde akşam namazlarını eda ederek akabinde Boğazda aileleriyle birlikte çaylarını keyifle içtiler. Program sonunda Genel Müdürümüz Hüseyin Kader tarafından Yönetici Geliştirme Programına ait sertifikaların sahiplerine verilmesiyle iftar programımız sona erdi.

Haberin Galerisi