5. Bölge Toplantısı Bayburt'ta


Ensar Vakfı 5. Bölge Toplantısı Bayburt'da; Ensar Vakfı Bayburt Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Ensar Vakfı Genel Merkezini temsilen; Genel Müdür Hüseyin Kader, Genel Müdür Yardımcısı ve Projoler Genel Müdürü Abdullah Serenli, Şubeler  Koordinatörü Turan Koç, Teşkilat ve Organizasyon Koordinatörü Fatih Yıldız, Muhasebe Uzmanı Reşat Bağbakan ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Kerem Abadi katıldı.

 

 

 

18 Nisan Cumartesi günü Bayburt  5. Bölge Toplantısı, 10 İlden 15 şubenin katılımıyla Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından ise Ensar Vakfı Bayburt Şube Başkanı Mehmet Battal katılımcıları gönülden karşıladı ve selamlama konuşmasını yaptı. Battal, diğer kurumlarla el birliği ile çalışarak daha geniş kitlelere ulaşmak için teklifler aldıklarını aktardı.

 

 

 

Öğleden önceki oturum Prof. Dr. Mustafa Güler 'Vakıf Tarihi ve Felsefesi' başlıklı semineriyle başladı. Güler,  katılımcılara birinden değerli bilgiler aktararak "Vakf İnsanı" olmak adına, "Vakıf Bilincini" ve İslam Medeniyetindeki yeri hakkında hassas bilgiler aktardı.

 

 

 

Öğleden önceki oturum Şubeler Koordinatörümüz Turan Koç'un 'Şube Faaliyetleri Yapılandırılması' üzerine bir sunum ve ardından yine Koç'un  'Kaynak Geliştirme ve Finans Yönetiminde Resmi Mevzuat' semineriyle devam etti. Öğleden önceki son eğitim sunumunu ise Kurumsal İletişim Koordinatörü Kerem Abadi 'Kurumsal Kimlik Bileşenleri' başlığı altında gerçekleştirdi.

 

 

 

İkinci oturum öğleden sonra yapıldı. Öğleden sonraki oturumda Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader 'Değerlendirme Toplantısı'nı başlattı. Aktif katılımın ve etkileşimin esas olduğu bu toplantıda genelde değerlendirmeler ve fikir teatiler şube başkanları arasında gerçekleşti.

 

 

 

Bölge toplantısının sonunda ise katılımcı Şube Başkanları ve Genel Merkez heyeti Bayburt Şubesini ziyarette bulundular.

 

 

 

Ensar Vakfı Bölge toplantılarında detaylı çalışma ve verimliliği gözeterek, bölge toplantısına katılan şubelerin yıllık planlarını ve gerçekleştirdikleri etkinlikleri birlikte mütalaa etmelerini sağlıyor. 

 

 

 

Ülke insanın manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Ensar Vakfı, “İyi İnsan” yetiştirme gayesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği eğitim ve hizmet projeleriyle tanınıyor. Vakfın bölge toplantıları ise yeni projelerin geliştirilmesi ve şubeler arası etkileşim için büyük önem taşıyor.

 

Haberin Galerisi