3. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı Amasya’da devam ediyor


Bir Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesini’nin düzenlediği “3. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı Amasya’da devam ediyor. 

Dünyaca ünlü birçok uzmanı bir araya getiren çalıştayda, Fransa'dan Jean Marc,Türkiye'den Hacali Necefoğlu ve Asiye Kafalıer, Azerbaycan'dan Imamaddin Amisaslanov,Amerika'dan Mohamad S. Ahmed, İngiltere'den Boris Aldridge, Japonya'dan Akio Hizume,İran'dan Seyed Masoud, Moones Rahmandoust ve Hamidreza Kazempour, İngiltere'den Ameet Hindocha ve BAE'den Julian Molina eğitim verecek. 

Çalıştayda bulunan araştırmacılarla Amasya Belediyesi Pirler Parkı Sosyal Tesislerinde yemekte bir araya gelen Belediye Başkanı Cafer Özdemir 3. İstanbul’da başlayan ve Amasya’da devam eden çalıştay hakkında bilgiler aldıktan sonra katılımcılara Amasya hakkında bilgiler aktardı. Çalıştayın bir ayağının Amasya’da olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özdemir çalıştayın oluşmasında emeği geçen ve destek veren Ensar Vakfı ve İstanbul Tasarım Merkezi çalışanlarına teşekkür etti. Yemekte Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ve Ensar Vakfı Amasya Şube Başkanı İsmail Hakkı Çıtır eşlik etti.