2015 Yılı Şube Başkanları Divan Toplantısı


Şube Başkanları Divan Toplantısı 6,7,8 Şubat 2015 günlerinde Basın İlan Kurumu Tesislerinde gerçekleştirildi.

Toplantıya 117 Şube Başkanımız ve 4 Spor Kulübü Başkanımız ve diğer misafirlerle birlikte toplamda 180 kişi katıldı.

Genel Merkez adına Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Mütevelli Heyet Üyeleri Fatih Dereli, Selim Çakır ve Vakıf Kurucularından Ali Osman Emirosmanoğlu katıldı.

Cuma günü; davetliler karşılandı, akşam yemeği yendi ve saat 03'e kadar gelmeye devam eden davetliler karşılandı. Sabahın erken saatlerine kadar çeşitli serbest görüşmeler yapıldı.

Cumartesi günü; günün ağırmasıyla davetliler gelmeye devam ettiler. Saat 09:00'da Bayburt Şube Başkanı Mehmet Battal?ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile günlük program başladı. Ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay bir selamlama konuşması yaptı.

Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu: "Doğrular değerlerimizdir."

Selamlama konuşmalarının ardından Mütevelli Heyet Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu Vakıf çalışmalarını özetleyen bir konuşma yaptı. Dilberoğlu hedef ve amaçları gözeterek; değerli çalışmaların değerli insan yetiştirme çabası için olduğunu ve bu hedefe ancak doğru yaklaşım, tespit ve faaliyetlerle varılacağının altını çizdi.

Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık: "Vakıf insanının vazifesi insandır."

Ardından Mütevelli Heyeti Üyesi Feyzullah Kıyıklık Başkanlara hitap etti. Kıyıklık; geçmişten günümüze Ensar Vakfı bünyesinde verilen çabanın nasıl meyvelere dönüştüğünü ve nasıl nesillere kazandırıldığını örneklerle anlattı, vakıf insanın; toplumun şu anını da geleceğini de hayra vesile olarak vazife bildiğini aktardı.

STK'lar ancak değerli işlere sebep olduklarında topluma faydalıdırlar

Feyzullah Bey'in ardından İHL Koordinatörü Zeynel Önal ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz birer sunum yaptılar. Önal ve Yılmaz sivil inisiyatifin toplumun ve bu toprağın değerlerini gözetir bir şekilde gelişmesinin toplum yapısının doğallığını sağlam bir iradeyle ortaya koyduğunu ve değerler üzerinde yükselen bir yapının da değerleri yücelttiğini dile getirdiler.

İlahiyatçı yazar Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan: "Doğrudan doğruya Kur-ân'dan alıp ilhamı Asrın idrakine söyletmeliyiz İslâm'ı" (Mehmet Akif Ersoy)

Öğleden sonra ise İlahiyatçı yazar Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan yaklaşık iki saatlik bir konuşma yaptı. Kısmen davetlilerle interaktif olan bu konuşmada Çakan, Ümmet Bilinci çerçevesinde değerli bilgiler verdi.

Pazar günü; program sabah kahvaltısının ardından 09:30'da Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Sosyal İşler Kültür daire Başkanı Harun Sönmez'in ve ardından GSB Proje Koordinasyon Genel Müdürü Mehmet Bıçkıcı ve yardımcısı Muhammet Carti birer sunum gerçekleştirdiler. Konuşmacılar sunum sonrasında "Soru - Cevap" bölümünde Şube Başkanlarımızın soruları cevaplandırıldı.

Öğle yemeğinin ardından serbest görüşmeler devam etti ve program sona erdi.

Ensar Vakfı Şube Başkanları Divanı yılda bir defa düzenleniyor. Divan dolayısıyla Şube Başkanlarının tümü birlikte görüşme imkanı buluyor. Detaylı çalışma ve verimliliğin gözetildiği Divanda; Şube Başkanları gerçekleştirdikleri plan ve etkinliklerin yanı sıra etkileşimli olarak yeni çalışmalar için birlikte mütalaa etme imkanını yüz yüze buluyorlar. 

Haberin Galerisi