2. Bölge Toplantısı Burdur'da


Ensar Vakfı 2. Bölge Toplantısı 14 Mart Cumartesi günü Burdur Şubemizin ev sahipliğinde yapıldı.

 

2. Bölge toplantısının ev sahibi: Ensar Vakfı Burdur Şubesi

 

15 Mart Cumartesi günü yapılan Ensar Vakfı 2. Bölge Toplantısına Burdur Ensar Vakfı Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Grand Özeren Otel’de düzenlenen kahvaltının ardından konferans salonunda toplanan katılımcılar yerlerini aldıktan sonra program; Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Ensar Vakfı Yöneticilerine profesyonel destek

 

Ardından Burdur Şube Başkanı Mehmet Kaya selamlama konuşmasını yaptı. 18 Bölge Şubesinin katıldığı toplantı Ensar Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve Projeler Koordinatörü Abdullah Serenli'nin "Vakıf Medeniyeti ve Kültürü" konulu semineriyle devam etti. Seminerin ardından bilgilendirme ve eğitim seansı başladı. Finans ve yatırım uzmanı Ayhan Koç, "Sivil Toplum Kuruluşlarında Kaynak Geliştirme ve Finans Yönetimi" başlıklı bir eğitim sunumu gerçekleştirdi. Ardından ise Ensar Vakfı Kurumsal İletişim Koordinatörü Kerem Abadi "Sivil Toplum kuruluşlarında Kurumsal İletişim" başlığı altında etkileşimli bir ders gerçekleştirdi. Öğleden önceki oturum ise Ensar Vakfının Teşkilatlanma Koordinatörü Turan Koç'un "Sivil Toplum Kuruluşlarında Resmi Muhasebe ve Mevzuat" konusunda bilgilendirme programıyla karşılıklı soru cevap ve örneklendirmelerle son buldu.

 

İkinci oturum: Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'in tavsiye ve destekleriyle devam etti.

 

Öğleden sonraki oturum Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'in başkanlığında gerçekleşti. Genel işleyiş ve yenilikler hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra Kader, Şubelerin sorunlarını ve tavsiyelerini aldı, durum değerlendirmelerinde bulundu. İstişarelerle devam eden oturumun neticesinde Burdur Şubesinin faaliyetlerini Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Aktaş aktardı.

 

Toplantının ardından Genel Müdür Hüseyin Kader ve Genel Merkez Yöneticileri Burdur Şubesi tarafından oluşturulan ve faaliyetlerine başlayan Değerler Eğitim Merkezi (DEM)’de incelemelerde bulundu.

 

Toplantının Misafirleri

 

Toplantının Öğleden sonra ki oturumuna Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Ömer Bütüner ve Milletvekili Bayram Özçelik misafir oldular.

 

Bölge toplantılarının amacı

 

Ensar Vakfı Bölge toplantılarında detaylı çalışma ve verimliliği gözeterek, bölge toplantısına katılan şubelerin yıllık planlarını ve gerçekleştirdikleri etkinlikleri birlikte mütalaa etmelerini sağlıyor. 

 

Ülke insanın manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Ensar Vakfı, “İyi İnsan” yetiştirme gayesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği eğitim ve hizmet projeleriyle tanınıyor. Vakfın bölge toplantıları ise yeni projelerin geliştirilmesi ve şubeler arası etkileşim için büyük önem taşıyor.

Haberin Galerisi