15 Temmuz Ruhu Konferansı


Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde "15 Temmuz Ruhu" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader 15 Temmuz Ruhu konulu konuşmasına, "Selam olsun Çanakkale şehitlerine... Selam olsun 15 Temmuz destanını yazanlara... Selam olsun 251 şehidimize, şühedamıza. Selam olsun 2193 gazimize... Bu vatan toprağını bize miraz bırakanlara... Bu vatan için kanını oluk oluk akıtanlara... Selam olsun erenlere... Selam olsun alperenlere... Selam olsun yiğitlere... Selam olsun gardaşlara... Selam olsun bacılara... Şehitlerimiz canları pahasına mücadele etti, hain cuntacılarla... Bize onlar şu yaşadığımız anları bıraktı. Oluk oluk kanlarını akıttılar. Onlar bizi sevindirdiler, Allah da onları sevindirsin. Biz de Allah'ı sevindirelim ve Peygamber Efendimiz'i sevindirelim. Önce tekbir getirelim, sonra salat-u selam getirelim. Rabbim o şehitleri sevindirsin. Peygamberimiz sırtlarını sıvazlasın inşallah." sözleri ile başladı.

Ardından Hüseyin Kader, "Hepimiz gazi olacağımız günü bekliyoruz. Her bir vatan evladı bu aşkla yanıp tutuşuyor. Çünkü her doğan Türk, asker doğuyor. Bu millet askerdir. Bu milletin askerinin bir adı var. Bu milletin askerine "Mehmetçik" denir. Çünkü Mehmetçik, vatan sevdalısı, millet sevdalısı ve bayrak sevdalısıdır. Sevdanız bol olsun. Ömrünüz âli olsun. Yolunuz açık olsun. Bahtınız açık olsun. Rabbim bu devleti, bu milleti, bu dini mübini İslam'ı korusun, kollasın ve muhafaza etsin. İç ve dış düşmanlarımıza geçit vermesin. Şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize şifa ihsan eylesin. Aziz milletimizin yolunu açık eylesin. Cennetimizi yurt eylesin, yurdumuzu cennet eylesin. Allah'a emanet olun." dedi. 

Konferansa, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'in yanısıra Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve 15 Temmuz Saraçhane Parkı Gazisi 16 yaşındaki Adviye Gül İsmailoğlu katılım gösterdi.

Haberin Galerisi