15 Temmuz`u Anlamak ve Anlatmak


Ensar Vakfı Lapseki Şubesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla Lapseki Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen konferansta, Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel ve Haber Türk TV Editörü Ümit Yalman, katılımcılara 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.

Ensar Vakfı Lapseki Şube Başkanı İsmail Deveci, konuşmasında 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletine karşı bir darbe girişimi düzenlendiğini söyledi. Bu girişimin, ülkenin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi amaçladığını ifade eden Deveci, "Türkiye Cumhuriyetini sömürgeci batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayarak, bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyorlardı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını, meclisini, istihbarat teşkilatını, emniyet ve silahlı kuvvetlerini, başbakanlık makamını teslim almayı amaçlayan ve bunun için devlet kurumlarını ve milleti bombalamaktan çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya kaldık." dedi.

Konferansa, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş ve AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer katıldı.

Haberin Galerisi