Ümraniye Kutlu Doğum Programı


Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi ve Ümraniye Belediyesi'nin ortak girişimiyle hazırlanan "Kutlu Doğum Haftası Özel Programı" 29 Nisan Çarşamba günü Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı'nın büyük salonunda gerçekleşti. Saat 18:30'da başlayan programa Ümraniyelerin rağbeti büyük oldu.

Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi ve Ümraniye Belediyesi'nin başkanları, yetkilileri ve Ümraniyelilerin yanı sıra programa yerel, ulusal ve yabancı basın da katıldı.

Ümraniye İmam Hatip Lisesi Son Sınıf Öğrencisi Abdülkadir Bulut 'un Kuran'ı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan programda; Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Berat Albayrak, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Ensar Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Güçlü birer selamlama konuşması yaparak hem teşekkürlerini hem de Kutlu Doğum programları ve Peygamberimiz Hz. Muhammed sevgisi, liderliği, öncülüğü ve Ümmet Bilinci üzerine birer kısa konuşma yaptılar. Ardından ise özenle hazırlanmış bir Kutlu Doğum sinevizyon filmini izleyen davetliler daha sonra Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk'ün eşsiz Siyer'i Nebi anlatımını dinlediler ve program katılımcılarda güzel hatıralar bırakarak sonlandı. Programın kapanışında ilgi ve desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a, Ensar Vakfı tarafından Hilye-i Şerif takdim edildi.

Hüseyin Kader: "Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Belediye Başkanı tüm belediyeler tarafından örnek alınmalı."

Programın açılışında konuşan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ümraniye Belediyesi’nin ve Ümraniye Belediye Başkanı Can’ın kendilerine her zaman destek verdiğini belirterek, “Bu şehrin yerleşimi noktası itibariyle hem de şehrin emini noktası itibariyle muhterem Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’den çok güzel çalışmalara büyük destekler ve katkılar gördük. Ben muhterem başkanımızı hep hayırla yad ediyorum ve başkanımızın bütün belediye başkanlarına örnek olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum ve dua ediyorum. Bunu neden ifade ediyorum, çünkü ilmin ve irfanın gelişmesine destek olması noktasında her zaman kim var dediğimde ben varım diyebilecek kadar yürekli özel ve güzel bir insan” dedi.

Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Berat Albayrak: Ne mutlu ki bizler Vakıf medeniyetinin torunlarıyız ve hayatımızda da Vakıfçılığı sürdürüyoruz."

Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Berat Albayrak ise, Ensar Vakfı’nın içerisinde büyüdüğünü dile getirerek, "Bugün Elhamdülillah, bu siyasi iktidar döneminde sadece Ensar değil diğer bütün vakıflar ile birlikte ne kadar önemli bir rol olduğunun aynen yakın şahidiyiz. Biliyorsunuz ki son 2 yıldır Türkiye’de çok ciddi bir İslam adı altında yozlaşma ve çarpıtmalar var. Hayır hasenat ve vakıfçılık adı altında bu ülkedeki temel değerlerimizin ayaklar altına alındığını yaşadığımız bir süreç var. Özellikle de bu kurumlarımıza çok ciddi saldırı vardı. Ama ben bunu ne kadar doğru işler yapıldığının güzel örnekleri olarak görüyorum” diye konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: "Peygamberimizi anmak, anılmasına vesile olmak bile bizlere şeref verir."

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, düzenlenen gecede hem Kutlu Doğum Haftası programının kutlandığını hem de Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi’nin açılışının gerçekleştiğini ifade ederek, “Ümraniye’de Ensar Vakfımız besmele ile açılmış olurken ilk icraati ise Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) doğumunu tespit edip böylesi bir programa vesile oluyor. Burada mümtaz bir topluluk var ve mümtaz topluluk ile Resulallah’ı (S.A.V) anıyoruz ancak bunu ananlara onu anmak şeref verir. Bu salonda kaç tane Kutlu Doğum programı yapıldı ben artık unuttum. Bunu söylememin sebebi artık okullarımız, ilkokullarımız, ana okullarımız ve sadece Diyanet İşleri Başkanları yapmıyor artık kutlu doğum programları herkes tarafından yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Ensar Vakfı Ümraniye İlçe Başkanı Mustafa Güçlü ise, kendilerine ve ilime verdiği destekten dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti.

Etkinlikte, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından "Siyeri-i Nebi" konulu eşsiz bir anlatım uslübu ile dinleyiciler tarafından pür dikkat takip edilen bir konferans gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Galerisi