Çankaya Üniversitesi ile işbirliği, ortak Politika Geliştirme Kurulu (PGK) oluşturulması ve Yüksek Lisans Doktora Programlarında % 20 indirim içeren protokol imzalandı.


Ensar Vakfı Ankara Şubesi ile Çankaya Üniversitesi arasında ortak çalışmalar yapmayı, Politika Geliştirme Kurulu (PGK) oluşturmayı ve Ensar Vakfı mensuplarının Lisanüstü, Doktora ve sertifika programlarında % 20 indirimden yararlanması konularında işbirliğini kapsayan Protokol, 30 Nisan 2014 tarihinde Çankaya Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda imzalandı.


İşbirliği Protokolü, Ensar Vakfı Ankara Şubesi Yönetimi ve Çankaya Üniversitesi Fakülte Dekanları ve Temsilcilerinin katıldığı imza töreninde, Ensar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Sn. Av. Ercan POYRAZ ile Çankaya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ tarafından imzalandı.

 

Ensar Vakfı Ankara Şubesi Başkanı Sn. Av. Ercan POYRAZ, protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında şunlara değindi:

 

?1979 yılında kurulmuş olan Ensar Vakfı, şu anda ülke genelindeki 78 Şubesiyle çok sayıda sivil toplum çalışmasının ev sahipliğini üstlenen, din ve değerler alanında çalışma yapan başta Değerler Eğitim Merkezi (DEM) olmak üzere toplumsal değerlere saygı duyan, bu değerlerin gelişimi üzerine çalışmalar yürüten, inançlı ve bilinçli bireyler yetiştirmek adına mücadele eden Türkiye?nin en büyük sivil toplum kuruluşudur.

 

Kuruluşumuzdan bugüne büyük bir şeffaflık içinde yürüttüğümüz çalışmalarımızla, Ülkemizde Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumun her alanında bulunması, yaygınlaşması ve faaliyet göstermesi gerektiğine inanmaktayız. Ülkemizin menfaatine ve haktan yana her çalışmaya büyük bir özveriyle destek vermekteyiz.

 

Çankaya Üniversitesi ülkemizin saygın ve köklü üniversitelerinden biridir. Bizde, kendi faaliyet alanımızla Çankaya Üniversitesine katkıda bulunabileceğimizi, akademik çalışmalarıyla üniversitemizin de bizlere katkı yapacağını düşünerek bu protokole imza attık. Protokolle beraber Ensar Vakfı ve Çankaya Üniversitesi arasında Politika Geliştirme Kurulu oluşturulacak, Ensar Vakfı gönüldaşları Çankaya Üniversitesinin akademik, teknolojik ve fiziksel imkânlarından yararlanabilecektir. Çankaya Üniversitesi de Ensar Vakfının sivil toplum, din ve değerler alanındaki tecrübelerinden yararlanabilecektir.?

Çankaya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ, imza töreninde protokolle ilgili ?Çankaya Üniversitesi olarak 20 bölüme sahip 5 fakülteyle, 15 yüksek lisans ve 6 doktora programı ve iki enstitüsüyle, iki ayrı kampüste eğitim öğretim faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Üniversitelerle sivil toplum kuruluşları arasında gerçekleştirilen işbirliği bizim için çok önemlidir. Ensar Vakfı, Ankara?da toplumsal yönü çok güçlü çalışmalar üretmektedir. Bu protokol sayesinde daha etkin ve yakın çalışmalar yapmaktan memnun olacağız? dedi.

İmza töreninin ardından Çankaya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ziya Burhanettin GÜVENÇ Ensar Vakfı Ankara Şubesi Yönetimine yerleşke alanını gezdirdi ve Çankaya Üniversitesi ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra Ensar Vakfı Yönetim Kurulu ve Çankaya Üniversitesi heyetine Sn. GÜVENÇ tarafından yemek ikram edildi.