ŞUBE HABERLERİ

Manisalılar meydanları boş bırakmıyor!

Darbe kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz gecesinden beri Meydanlara inen Manisa halkı her gece binlerce kişinin katılımı ile Demokrasi Nöbetlerini sürdürüyor. Her gece Manolya meydanında buluşan vatandaşları STK’ lar yalnız bırakmıyor. Başkan ve üyeleri ile birlikte meydana gelen STK temsilcileri Darbeye karşı yaptıkları açıklamalarla Demokrasi için Meydanlara sahip çıkılması gerektiğini ifade ediyor.

STK’lar iftar’da buluşmaya devam ediyor

Çorimder, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı ve TÜGVA’nın ortaklaşa olarak ‘İmam Hatip Lisesi’ bahçesinde ‘Hicaz Usulü İftar’ programı gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı`ndan TEOG birincisine ödül

Ensar Vakfı Erciş Şubesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında, 120 soruyu doğru cevaplayan Türkiye birincisi Nursel Demir`i ödüllendirdi.

Prof. Dr. Mustafa Solak: Satın alınamayan tek şey zaman

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ensar Vakfı Afyonkarahisar Şubesi, AKÜ İslami İlimler Fakültesi ve Afyonkarahisar Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Ramazanda İkindi Sohbetlerinde “Zamanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi” konulu bir konuşma yaptı.

Mekteb-i Zarâfet öğrencileri sertifikalarını aldı

Ümraniye Belediyesi ve Ensar Vakfı tarafından düzenlenen ve Ümraniyeli hanımları, birbirinden değerli hoca ve akademisyenlerle buluşturan Mekteb-i Zarâfet eğitimleri Belkıs İbrahimhakkıoğlu’nun dersiyle sona erdi. Eğitimlerin ardından öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Ümraniye’de Mekteb-i Zarâfet buluşmaları devam ediyor

Ümraniye Belediyesi ve Ensar Vakfı Ümraniye Şubesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Mekteb-i Zarâfet eğitimleri devam ediyor. Eğitimler kapsamında Sosyolog-Yazar Remziye Özdemir “Aile ve Çocuk Eğitimi” konulu dersiyle, Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı İsmail Kılıçarslan ise, “Sanal Tehlike” dersiyle Ümraniyeli hanımlarla bir araya geldi.

Mekteb-i Zarâfet’te “Bir Yastıkta Kırk Yıl” anlatıldı

Mekteb-i Zarâfet’in 7. haftası Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiçek Derman ve Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Derslere katılım oldukça yoğun oldu.