ŞUBE HABERLERİ

Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi TEOG Öncesi Deneme Sınavına sponsor oldu

Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi Teog öncesi Deneme sınavı düzenledi. Çaycuma ve Gökçebey genelindeki 8.sınıfa giden tüm öğrenciler bugün ve yarın Teog sınavına hazırlık için Eksen Yayınları tarafından hazırlanan Deneme Sınavına giriyorlar. Çaycuma ve Gökçebeyde 1500 öğrenciyi kapsayan Deneme Sınavı Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi tarafından finanse ediliyor. Çaycuma Barbaros Ortaokulunu ziyaret eden Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Av.Vedat Emeksiz ve yönetimi okup müdürü Harun Toksoy tarafından ağırlandı. Emeksiz ziyaret esnasında şunları söyledi ; ` Ensar Vakfı olarak biz her zaman öğrencilerimizin yanındayız.Öğrencilerimizin girecekleri sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için en iyi şekilde hazırlanmaları gerekmektedir.Deneme sınavları da bu hazırlık sürecinde çok önemlidir.Biz de bugün ve yarın iki oturumda olmak üzere Çaycuma ve Gökçebeyde Teog sınavına girecek tüm 8.sınıf öğrencilerimiz için bir deneme sınavını finanse ettik , sponsor olduk.Inşaallah öğrencilerimizin başarısına bizim de katkımız olur .` Barbaros Ortaokulu müdürü Harun Toksoy da bu deneme sınavı için tüm öğrenciler adına Ensar Vakfına teşekkürler etti. Çaycuma ve Gökçebeyin tüm ortaokullarındaki 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı deneme sınavının sonuçları ilerleyen günlerde öğrencilere duyurulacak.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Fethi Ahmet Polat, Malatya`da 15 Temmuz ve İdeal Gençlik konferansı verdi

Malatya İl Özel İdare Salonunda gençlerle buluşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Fethi Ahmet Polat, 15 Temmuz ve İdeal Genç başlığı altında bir konferans gerçekleştirdi. Ensar Vakfı Malatya Şubesi tarafından organizasyonu yapılan geceye üniversite öğrencileri ve Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi. Konuşmanın ardından Ensar Vakfı Merkezine geçen Rektör Polat, burada STK gönüllüleri ile bir araya geldi.

Ensar Vakfı Beykoz`dan Suriye`ye 7. yardım tırı yola çıktı

Beykoz ilçesindeki 22 Atık Getirme Merkezi’nde ayrıştırma işlemi tamamlanarak hazırlanan giysi ve malzemeler, Ensar Vakfı aracılığıyla Türkmen Dağı’ndaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıldı. Tırlardaki malzemelerin Suriye’deki dağıtımı da Avrasya Vakfı tarafından gerçekleştirilecek.

Ensar Vakfı Batman Şubesi`nden 635 öğrenciye ücretsiz kurs

Ensar Vakfı Batman Şubesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Projesi kapsamında yürüttüğü ‘Batman Ensar Eğitim ve Kültür Evi-2’ projesi kapsamında 2016 yılı başından bu yana toplam 635 öğrenciye ücretsiz kurs hizmeti verdi.

Trabzon Ensar Vakfı 100 KTÜ öğrencisi ile doğa kampında

Trabzon Ensar Vakfı, Düzköy’deki doğa kampında üniversite öğrencileriyle buluştu. Trabzon Ensar Vakfı Başkanı Ömer Topaloğlu: “Trabzon Ensar Vakfı Düzköy Doğa Kampında 100 KTÜ öğrencimizle birlikteyiz elhamdulillah programımıza Cihannüma Genel Başkan`ımız sayın Mustafa Şen bey konuşmacı olarak katıldı Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz beyde programımızı katılım ve konuşmalarıyla onurlandırdılar Ensar olarak şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bu hafta Tekman`da Ensar Buluşmalarında Aşure ikramı oldu

Ensar Vakfı Tekman Şubesi bu haftaki buluşmasına İlçe Kaymakamı Lütfullah Ün`ü misafir etti. Buluşma gününün bu haftaki teması Muharrem Ayı idi. Program dahilinde vakıf gönüllülerine aşure ikramı yapıldı.

Afyonkarahisar`da Ensar Akademi 4. sezonu başlıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim Görevlisi Recep Kaya’nın Program Koordinatörlüğünde bu yıl dördüncüsü icra edilecek olan Ensar Akademi Bilimsel Okumalarına katılmak isteyenler katılım formlarını Gedik Ahmet Paşa Medresesi’nde (Taş Medrese) 21 Ekim Cuma akşamı mesai bitimine kadar doldurabilecekler.

Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu`ndan şehit ailelerine ziyaret

Antalya’da faaliyet gösteren farklı kesimlerden 27 STK’ nın bir araya gelmesiyle kurulan Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu (ANTBİRKAP) Yönetim Kurulu üyeleri ve üye STK temsilcileri ile birlikte 15 Temmuz şehit ailelerine taziye ziyaretinde bulunuldu.

Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu: Hain terör Türkiye`nin yükselişini durduramayacak

Memur - Sen ve Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Şube Başkanı Ahmet Gök, 20 Ağustos`ta, Beybahçe Mahallesi`ndeki kına gecesinde yapılan canlı bomba saldırısının hedefinin ülkenin birlik ve beraberliğini hedeflediğini ve 54 masum insanın bu kanlı saldırıda hayatını kaybettiğini, 64 kişinin de hastanelerde hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyledi.