ŞUBE HABERLERİ

Bingöl`de Sabah namazında Halep ve Arakanlılar için gıyabi cenaze namazı kılındı

Bingöl`de ‘İslami Kardeşlik Platformu’ öncülüğünde bir araya gelen STK’lar, Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılım gösterdiği programda özelikle; Halep, Arakan, Filistin, Suriye, Irak, Yemen, Libya Keşmir, Afganistan gibi yerlerde vahşetin zirveye ulaştığı insanların diri diri ateşe atıldığı evlerinin, barklarının yakıldığı Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınarak ve dualar edildi.

Sinop`ta 30 Kasım Deniz Şehitleri resim sergisi açıldı

Sinop`ta Deniz Şehitlerini Anma Platformu tarafından, 30 Kasım 1853`te Rus savaş gemilerinin Sinop`a gelen Osmanlı donanmasına saldırısında şehit düşen 2 bin 800 denizcinin anısına resim sergisi açıldı.

Niksar Ensar Vakfı, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi Anma Programı`nda santraç turnuvası düzenledi

Ensar Vakfı Niksar Şubesi anlamlı bir turnuva düzenledi. Programa Milli Eğitim Camiası ve Niksarlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ensar Vakfı Niksar Şube Başkanı Çetin Kaya, Turnuvaya Katılan sporculara `15 Temmuz`da hainlerin Şah`ı yok etme hamlesini Yüce Allah`ın yardımı ile milletimiz bertaraf etti. Rabbim bu milletin birliğini daim etsin inşallah ve bir daha hainler Şah`ı yeme teşebbüsünde bulunma cesaretini gösteremezler. Hayat hain hamleleri bertaraf etme mücadelesidir. Şah`ı yedirmeyin hepinize başarılar diliyorum` dedi.

Efsane İmam Hatip Lisesi müdürü emekliye ayrıldı

Zonguldak İmam Hatip Lisesinde 37 yıl müdürlük ve idarecilik görevlerinde bulunan, meslekte de 40`ncı yılını doldurduktan sonra emekliliğe ayrılan İbrahim Cansız için veda yemeği düzenlenirken yemeğe meslek yaşamı boyunca birlikte çalıştığı birçok öğretmen katıldı.

Ensar Vakfı Çorum Şubesi`nin STK işbirliği ile `Müslümanların Kudüs İmtihanı` paneli yapıldı

Ensar Vakfı Çorum Şubesi, Cihannüma Derneği, Yeryüzü Adalet ve İnsan Hakları Derneği (YAİDER) ile Yeryüzü Avukatları Derneği (YAD), İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı Çorum Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı, Çorum İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği, Hitit Akademi Derneği ve Derman Derneği’ninişbirliğinde düzenlenen panelde, Müslümanlar’ın ilk kıblesinin içinde bulunduğu durum ele alındı. Düzenlenen programa Çorum halkı büyük ilgi gösterdi.

Ensar Vakfı Borçka Şubesi`nden anne ve babalara `Rehberlik` konferansı

Konferansın açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Borçka Şube Başkanı Erkan Navdar, düzenledikleri çeşitli etkinlikler sayesinde öğrenci ve velilere önemli bilgilerin aktarıldığını belirterek, toplumun temelini oluşturan ailenin korunması için gençliğin eğitimine daha çok önem verdiklerini söyledi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer`den Ensar Vakfı Kermesine teşekkür ve davet

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer; Ensar Vakfı Manisa Şubesi tarafından Tarzan Meydanında öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlenen kermesi ziyaret etti. Vali Güvençer, öğrencilere destek amacıyla düzenlenen kermes nedeniyle Vakıf yönetimine ve gönüllülere teşekkür ederek, ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılacak desteğin önemine işaret edip tüm hayırseverleri bu tür hayır işlerinde bulunmaya davet etti.

Tekirdağ Ensar Vakfı`nın düzenlediği `15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Darbe Girişimi` konferansında Metin Külünk`ün konuşması büyük ilgi gördü

Tekirdağlı vakıf gönüllülerinin buluştuğu konferansta konuşma yapan Külünk, bizzat tecrübe ettiği örneklerin yanı sıra Türkiye genelinde 15 Temmuz Darbe Girişimi`nin öncesindeki atmosferi merhale merhale anlatarak girişim anında ve sonrasındaki durumu dinleyicilere aktardı. Külünk, Türkiye`nin geniş siyasi kültür yelpazesine çeşitli güzellemeler ile değindi.