ŞUBE HABERLERİ

Niksar Ensar Vakfı, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi Anma Programı`nda santraç turnuvası düzenledi

Ensar Vakfı Niksar Şubesi anlamlı bir turnuva düzenledi. Programa Milli Eğitim Camiası ve Niksarlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ensar Vakfı Niksar Şube Başkanı Çetin Kaya, Turnuvaya Katılan sporculara `15 Temmuz`da hainlerin Şah`ı yok etme hamlesini Yüce Allah`ın yardımı ile milletimiz bertaraf etti. Rabbim bu milletin birliğini daim etsin inşallah ve bir daha hainler Şah`ı yeme teşebbüsünde bulunma cesaretini gösteremezler. Hayat hain hamleleri bertaraf etme mücadelesidir. Şah`ı yedirmeyin hepinize başarılar diliyorum` dedi.

Efsane İmam Hatip Lisesi müdürü emekliye ayrıldı

Zonguldak İmam Hatip Lisesinde 37 yıl müdürlük ve idarecilik görevlerinde bulunan, meslekte de 40`ncı yılını doldurduktan sonra emekliliğe ayrılan İbrahim Cansız için veda yemeği düzenlenirken yemeğe meslek yaşamı boyunca birlikte çalıştığı birçok öğretmen katıldı.

Ensar Vakfı Çorum Şubesi`nin STK işbirliği ile `Müslümanların Kudüs İmtihanı` paneli yapıldı

Ensar Vakfı Çorum Şubesi, Cihannüma Derneği, Yeryüzü Adalet ve İnsan Hakları Derneği (YAİDER) ile Yeryüzü Avukatları Derneği (YAD), İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı Çorum Şubesi, Türkiye Gençlik Vakfı, Çorum İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği, Hitit Akademi Derneği ve Derman Derneği’ninişbirliğinde düzenlenen panelde, Müslümanlar’ın ilk kıblesinin içinde bulunduğu durum ele alındı. Düzenlenen programa Çorum halkı büyük ilgi gösterdi.

Ensar Vakfı Borçka Şubesi`nden anne ve babalara `Rehberlik` konferansı

Konferansın açılış konuşmasını yapan Ensar Vakfı Borçka Şube Başkanı Erkan Navdar, düzenledikleri çeşitli etkinlikler sayesinde öğrenci ve velilere önemli bilgilerin aktarıldığını belirterek, toplumun temelini oluşturan ailenin korunması için gençliğin eğitimine daha çok önem verdiklerini söyledi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer`den Ensar Vakfı Kermesine teşekkür ve davet

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer; Ensar Vakfı Manisa Şubesi tarafından Tarzan Meydanında öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlenen kermesi ziyaret etti. Vali Güvençer, öğrencilere destek amacıyla düzenlenen kermes nedeniyle Vakıf yönetimine ve gönüllülere teşekkür ederek, ihtiyaç sahibi öğrencilere yapılacak desteğin önemine işaret edip tüm hayırseverleri bu tür hayır işlerinde bulunmaya davet etti.

Tekirdağ Ensar Vakfı`nın düzenlediği `15 Temmuz Öncesi ve Sonrası Darbe Girişimi` konferansında Metin Külünk`ün konuşması büyük ilgi gördü

Tekirdağlı vakıf gönüllülerinin buluştuğu konferansta konuşma yapan Külünk, bizzat tecrübe ettiği örneklerin yanı sıra Türkiye genelinde 15 Temmuz Darbe Girişimi`nin öncesindeki atmosferi merhale merhale anlatarak girişim anında ve sonrasındaki durumu dinleyicilere aktardı. Külünk, Türkiye`nin geniş siyasi kültür yelpazesine çeşitli güzellemeler ile değindi.

Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi TEOG Öncesi Deneme Sınavına sponsor oldu

Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi Teog öncesi Deneme sınavı düzenledi. Çaycuma ve Gökçebey genelindeki 8.sınıfa giden tüm öğrenciler bugün ve yarın Teog sınavına hazırlık için Eksen Yayınları tarafından hazırlanan Deneme Sınavına giriyorlar. Çaycuma ve Gökçebeyde 1500 öğrenciyi kapsayan Deneme Sınavı Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi tarafından finanse ediliyor. Çaycuma Barbaros Ortaokulunu ziyaret eden Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Av.Vedat Emeksiz ve yönetimi okup müdürü Harun Toksoy tarafından ağırlandı. Emeksiz ziyaret esnasında şunları söyledi ; ` Ensar Vakfı olarak biz her zaman öğrencilerimizin yanındayız.Öğrencilerimizin girecekleri sınavlarda daha başarılı olabilmeleri için en iyi şekilde hazırlanmaları gerekmektedir.Deneme sınavları da bu hazırlık sürecinde çok önemlidir.Biz de bugün ve yarın iki oturumda olmak üzere Çaycuma ve Gökçebeyde Teog sınavına girecek tüm 8.sınıf öğrencilerimiz için bir deneme sınavını finanse ettik , sponsor olduk.Inşaallah öğrencilerimizin başarısına bizim de katkımız olur .` Barbaros Ortaokulu müdürü Harun Toksoy da bu deneme sınavı için tüm öğrenciler adına Ensar Vakfına teşekkürler etti. Çaycuma ve Gökçebeyin tüm ortaokullarındaki 8.sınıf öğrencilerinin katılacağı deneme sınavının sonuçları ilerleyen günlerde öğrencilere duyurulacak.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Fethi Ahmet Polat, Malatya`da 15 Temmuz ve İdeal Gençlik konferansı verdi

Malatya İl Özel İdare Salonunda gençlerle buluşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Fethi Ahmet Polat, 15 Temmuz ve İdeal Genç başlığı altında bir konferans gerçekleştirdi. Ensar Vakfı Malatya Şubesi tarafından organizasyonu yapılan geceye üniversite öğrencileri ve Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi. Konuşmanın ardından Ensar Vakfı Merkezine geçen Rektör Polat, burada STK gönüllüleri ile bir araya geldi.

Ensar Vakfı Beykoz`dan Suriye`ye 7. yardım tırı yola çıktı

Beykoz ilçesindeki 22 Atık Getirme Merkezi’nde ayrıştırma işlemi tamamlanarak hazırlanan giysi ve malzemeler, Ensar Vakfı aracılığıyla Türkmen Dağı’ndaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıldı. Tırlardaki malzemelerin Suriye’deki dağıtımı da Avrasya Vakfı tarafından gerçekleştirilecek.