ŞUBE HABERLERİ

Nevşehir`de Namazla Diriliş`in ikinci 10 yılı başlıyor

İnsanları namaza teşvik etmek ve toplumda namaz bilinci oluşturmak için kurulan Namazla Diriliş Platformu 1. On Yılını Geride Bıraktı. İkinci On Yıl Anadolu da Nevsehirden Başlıyor.Nevşehirde Yoğun Bir İlgiyle Karşılanan Namazla Diriliş Programları Birinci On Yıl da Nevsehir Merkez İlçeler Ve Kasabalarimizda Halkımızın Teveccühü Kazanmış Ve Salonlar Hinca hınç Dolmuştu.

Ensar Vakfı Batman Şubesi`nin eğitim projesi kapanış programında birlik ve beraberlik mesajı verildi

Ensar Vakfı Batman Şubesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen “Batman Ensar Eğitim ve Kültür Evi-2” projesinin kapanış programı TPAO Kristal Park’ta yapıldı. Programa Batmanlı vakıf ve eğitim gönüllüleri, STK temsilcileri, Batman Valisi Ahmet Deniz, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve basın mensupları katıldı. Programda birer konuşma yapan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve Vali Ahmet Deniz, gençliğe yapılan hizmetlerin öneminden bahsederek Ensar Vakfı Batman Şubesini çalışmalarından dolayı tebrik etti.

STK yardımları Halep için Trabzon’dan yola çıktı

Halep’te yaşanan katliamlara `Dur` demek için “Halep’e Yol Açın” sloganıyla Haleplilerin yalnız olmadığını göstermek için yurt çapından binlerce insan yardım konvoyları eşliğinde 16 Aralık Cuma günü Cilvegözü’ne hareket etti. Trabzon Yenimahalle Fuar Alanı’nda 300 kişilik 4 otobüs dolusu insan, 10 özel araç ve un yüklü tırlar yola çıktı. Çok sayıda vatandaşın çocuk bezleri, su ve gıda malzemeleri getirdiği, yine konvoyu çok sayıda vatandaşın uğurladığı gözlendi.

Muş STK`ları Halep için birleşti: Acilen el uzatmalıyız!

Muş STK`ları Halep katliamınıa ortak bir bildiride bulundular. Bildiriye; Ensar Vakfı, Hasköy Özgür-Der, Lale-Der, Muş Diyanet-Sen, Muş Eğitim-Bir, Muş IHH, Muş İlim İrfan İhsan-Der, Muş Memur-Sen ve 11 İş Kolu, Muş Özgür-Der, Selam-Der üyeleri katıldı. Katılımcılar, ellerindeki dövizlerle ve attıkları sloganlarla Halep´teki katliamı kınadı.

`Gümüşhane`den Halep`e yol açın!` kampanyası başladı

Gümüşhane`de sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde Valilik ve Belediye Başkanlığı`nın destekleriyle Halep`te yaşanan acil un ihtiyacına karşılık `Gümüşhane`den Halep`e yol açın` sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Malatya STK`ları: `Suriye için acil insanlığa ihtiyaç var!`

Ensar Vakfı, İHH, Diyanet Sen, Birlik Vakfı gibi 29 STK’nın destek verdiği basın açıklamasına vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Pazar günü öğle namazı çıkışında yapılan basın açıklaması ile toplum Suriye için duyarlı olmaya davet edildi ve bir yardım kampanyası başlatıldı.

Sultangazili STK´lar gençlik için buluştu

Sultangazi´de hizmet den bazı çatı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sultangazi Şube Başkanlığı´nın ev sahipliğinde Özel Medigold Sultan Hastanesi´nde buluştu. Çeşitli konuların masaya yatırıldığı toplantıda her ay düzenli olarak bir araya gelinmesi kararlaştırıldı. Özellikle gençlerin geleceğiyle ilgili yapılması planlanan çalışmaların ele alınacağı bir sonraki toplantıya Sultangazi´nin köklü STK´larında FITRAT Derneği ev sahipliği yapacak.