ŞUBE HABERLERİ

Başbakan Başdanışmanı Şen: `1. Dünya Savaşı henüz bitmedi`

Cihannüma Derneği, Ensar Vakfı ve Eğitim-Bir-Sen tarafından 100`üncü Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen `Yeni Türkiye Yolunda Cumhurbaşkanlığı Sistemi` konferansına katılan Şen, burada yaptığı konuşmada, cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türkiye`nin darbeler yüzünden yerinde saydığını, yeni sistemle darbeler döneminin tamamen kapanacağını ve Türkiye`nin hızlı bir şekilde büyüyeceğini söyledi.

Ensar Vakfı Ankara Şube Başkanı Ercan Poyraz: Milletimiz 15 Temmuz ihanetini unutmayacak

Milli İrade Platformu adına Ensar Vakfı Ankara Başkanı avukat Ercan Poyraz, 15 Temmuz`da ordunun içine yuvalanmış asker görünümlü teröristlerin aziz millete yönelik kanlı bir darbe girişiminde bulunduğunu, gözü dönmüş teröristlerin başta TBMM olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Genelkurmay Başkanlığı, TRT ve TÜRKSAT gibi birçok kurumu ele geçirmeye çalıştığını söyledi. Darbecilerin, tankları vatandaşların üzerine sürdüğünü, istikbali için sokağa çıkan insanları şehit ettiğini söyleyen Poyraz, `Milletimiz acı da olsa bu tecrübesini hem koruyacak hem de nesiller boyunca aktaracak, iradesinin, devletinin ve mücadelesinin bekçisi olacaktır. 15 Temmuz`da kanımızla ve canımızla verdiğimiz destansı mücadelenin hukukla perçinleşmesi için bugün görülecek olan TÜRKSAT davası ve bütün FETÖ davalarının da sonuna kadar takipçisi olacağız.`

Kocaeli`nde 42 STK `Evet` için bir araya geldi

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından 7 sivil toplum kuruluşu genel başkanının katılımıyla Antikkapı Restoran`da gerçekleştirildi. Avukat Halit Çokan`ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa, HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Ensar Vakfı Genel Başkanı Cenk Dilberoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Seçkin Koç, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Alper Esen, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Bilal Eren, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Sinop`ta İmam Hatip Liseliler yarıştı

İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Din öğretimi genel müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen Arapça yarışmalarında ter döktü. Öğrenciler, yarışma Arapça şiir okuma ve Arapça tiyatro kategorilerinde yarıştı.

Namazla Diriliş Platformu konuşmacıları Aksaray Belediye Başkanı Yazgı`yı ziyaret ettiler

ENDERUN, ÖNDER, MÜSİAD, MEFKÛRE, Memur-Sen, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı ve Ensar Vakfı desteği ile Aksaray’da Namaz Gönüllüleri Platformu tarafından ‘Namazla Diriliş İkinci On Yıl’ programına düzenlendi. Program öncesinde konuşma yapmak üzere Aksaray’a gelen fikir adamları ve yazarlar Abdülhamit Kahraman, Abdullah Yıldız, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ramazan Kayan ve Metin Balkanlıoğlu program öncesinde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.

Samsun’da üniversite okurken aynı zamanda hafızlıklarını tamamlayan Ensar Kızlarını tebrik ediyoruz

Ensar Vakfı Samsun Şubesi’nin organize ettiği Hafızlık İcazet Töreni düzenlendi. Etkinliğe vakıf gönüllüsü Samsunlular, Samsun STK temsilcileri, üniversite öğrencileri, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz , AK Parti Samsun Milletvekilleri Orhan Kırcalı ve Hasan Basri Kurt ve Gençlik ve Spor Bakanı Aktif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra yerel basın da katıldı.

Sinop STK`larından referandumda `Evet` desteği

25. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili, Sinop Sivil Toplum Kuruluşları ve İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinatörü Cengiz Tokmak`ın öncülüğünde bugün Ahmet Muhip Dranas Uygulama otelinde toplantı gerçekleştirildi.

Kocaeli`den Avrupa`ya gönüllü kınama!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesinde Avrupa’da çıkan olayları protesto eden bir basın açıklaması yapıldı.

`Namazla Diriliş İkinci On Yıl` organizatörü STK`lardan Aksaray Valisine ziyaret

Ensar Vakfı Aksaray Şubesi, Namaz Gönüllüleri Platformu, Genç Namaz Gönüllüleri Platformu, Aksaray Enderun, ASÜ Enderun, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, MÜSİAD Aksaray Şubesi, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı, Memursen ve Mekfüre Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Namazla Diriliş İkinci On Yıl’ konulu konferans programı için Aksaray’a gelen yazar ve konuşmacılar Abdullah Yıldız, Metin Balkanlıoğlu, Abdulhamit Kahraman, Hüseyin Kader, Mehmet Paksu ile program düzenleyici STK temsilcileri Aksaray Valisi Aykut Pekmez’e nezaket ziyaretinde bulundu.