Kurum Haberleri

Genç Liderler İstanbul Tasarım Merkezi’nde

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) 2013 yılından beri sürdürülen “Genç Liderler Programı” kapsamında yurt dışında yaşayan gençlerimiz İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Sanatıyla tanıştılar.

Cemal Toy Atölyesi Öğrencileri Resim Sergisi

Değerli hocamız Ressam Cemal Toy önderliğinde gerçekleşen Resim Atölyesi kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan Resim Sergimiz 13 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00’da açıldı.

Ali Tuncer Oruç Fotoğraf Atölyesi Öğrencileri Fotoğraf Sergisi

Fotoğrafı bir tutku, bir aşk olarak gördüğümüz ve bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Ali Tuncer Oruç ile Uygulamalı Temel Fotoğraf Atölyesi öğrencilerimizin ortaya çıkardıkları eserler 13 Mayıs Cumartesi fotoğraf severlerle buluştu.

Ressam İlhami Atalay ile `Canlı Resim Performansı”

İstanbul Tasarım Merkezi`nin İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği Ressam İlhami Atalay ile ` Canlı Resim Performansı ` 7 Mayıs 2017 Pazar Saat 14.00`de Yenikapı Etkinlik Alanı`nda yer alan Ensar standında gerçekleşti.

İstanbul Gençlik Festivali’nde `Sanat, Daima..` Semineri

İstanbul Gençlik Festivali kapsamında İstanbul Tasarım Merkezinin düzenlediği İsmail Erdoğan ile `Sanat, Daima.. ` Semineri 6 Mayıs 2017 Cumartesi Saat 16.00`da Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki Ensar Standında yapıldı.

Gençleri Mine Sanatıyla Tanıştırdık

İstanbul Tasarım Merkezi olarak İstanbul Gençlik Festivali Kapsamında “Fatma Nur Bayraktar ile Mine (Emay) Uygulamalı Takı Çalıştayı” gerçekleştirdik.

Rumi`s Cave Grubu İstanbul Tasarım Merkezi`nde

İstanbul Tasarım Merkezi 24-26 Nisan 2017 tarihleri arasında merkezi Londra`da bulunan dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 50 kişilik Rumi`s Cave grubuna ev sahipliği yaptı.

İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “İnsan Yaşamında Tasarımın Geleceği ve Önemi” başlıklı söyleşi programı 22 Nisan Cumartesi günü 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

İlhami Atalay`a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi

İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ İlhami Atalay`a Saygı Programı ve Kişisel Resim Sergisi ” usta ressam İlhami Atalay için panel ve sergiden oluşan dopdolu bir etkinlik 25 Mart Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti.

Ensar Vakfı Üsküdar ve Maltepe Şubesinden Sürpriz Ziyaret

Ensar Vakfı Üsküdar Şubesi Kadın Kolları Başkanı Dilek KÖKSAL ve beraberindeki yurt öğrencilerimiz ile birlikte Maltepe Genç Ensar`dan bayan kardeşlerimiz bugün tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. Tarihi binamızın tanıtımı ve faaliyetlerimizin kısa bir sunumunu gerçekleştirdik. Mevcut atölyelerimize konuk olmakla birlikte hocalarımızla sohbet etme imkanı bulan misafirlerimiz, ikram ve çay eşliğinde yapılan sohbet ile ziyaretlerini sona erdirdi.

Etkili Öğretmenlik Atölyesi Başvuruları Başladı

Bu atölye çalışmasında etkili, vizyon sahibi ve lider öğretmenlik rolleri ile ilgili becerileri geliştirmek ve etkili öğretmenliğin özellikleri hakkında farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Atölyede `Eğitimin İşlevi` ve `Öğretmen Rolleri` konularında sunum, beceri eğitimi ve etkinlikler yapılacak, `Etkili Öğretmenin Özellikleri` başlığı altında grup çalışması ve uygulama yapılarak becerilerin geliştirilmesi sağlanacaktır.

Görsel İletişim ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “ Görsel İletişim (grafik-Tasarım) ve Reklamın Sosyo-Kültürel Etkileri ” başlıklı Şubat ayı özel etkinliği 18 Şubat Cumartesi günü merkezimizde gerçekleşti.

`Perspektif Okumaları` başvuruları başladı!

Siyer-i Nebi Cumartesi, 09:00 - 12:50 Bu programda, 8 ders dâhilinde Hz. Peygamber`in -sallallâhu aleyhi ve sellem- kutlu hayatı ve mücadelesi ele alınacaktır. Hz. İbrahim`le başlayan anlatım, Hz. Peygamber`in vefatıyla nihayete erecek; bu çerçevede Siyer`in bütün konuları, ayet ve hadisler eşliğinde işlenerek, dinleyicilerin o dönemi kendine özgün şartlar içinde kavraması hedeflenecektir. Modern Ortadoğu Tarihi Cumartesi, 14:00 - 16:00 Bu programda, Osmanlı İmparatorluğu`nun yıkılışının ardından Ortadoğu`da kurulan siyasal ve sosyal düzen ele alınarak, ülke ülke bölgenin yakın tarihi üzerinde durulacaktır. Birinci ders 1909-1947, ikinci ders 1947-1970, üçüncü ders 1970-2001 ve dördüncü ders 2001-2017 yılları arasını konu edinecektir.

`Sanat ve Medeniyet Yolculuğumuz` Atölyesi Başvuruları Başladı

Bu atölye çalışması bir arayış ve anlama çabasıdır. Bu yüzden sonucun değil sürecin zafer olduğu ilkesinden ilham almaktadır. Bu çalışmada, sanatla ilgili yerleşik bütün kabuller dikkate alınacak ama hiçbir önyargıya saplanmadan, komplekssiz bir arayış gerçekleştirilecektir. Sanat ve Medeniyet Atölyesi yerleşik soru ve sorunlara cevap vermeyi amaçladığı gibi yeni sorular sormayı da amaçlamaktadır.