Kurum Haberleri

Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi

Ensar Vakfı kuruluşu olan İstanbul Tasarım Merkezi Fujifilm Türkiye işbirliği ile `Sokak Fotoğrafçılığı Workshop Gezisi` gerçekleştirildi.

Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü`nün ortaklaşa düzenlediği “Sömürgeciliğe Karşı Bir Duruş: Afrika Sineması” başlıklı panel programı 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

Türkiye’nin Değerleri İTM’yi Ziyaret Etti

Ensar Vakfı, Değerler Eğitimi Merkezi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen `Türkiye Değer Ödülleri` projesinde ödül almaya hak kazanan öğrenciler İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret etti.

Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş Konferansı

Ensar Vakfı kuruluşu İstanbul Tasarım Merkezi ile İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Hat: Klasik Birikim, Özgün Dokunuş” başlıklı panel programı 14 Ekim Cumartesi günü Saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında merkezimizde gerçekleşti.

Ensar Vakfı Düzce Şubesinden İTM’ye Ziyaret

Ensar Vakfı Düzce Şubesi hanımlar komisyonu üyeleri ve Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu başkanı Ceyda Merdan tanıtım ve bilgilendirme gezileri kapsamında İstanbul Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler.

İstanbul Tasarım Merkezi`nde Suluboya Workshop

İstanbul Tasarım Merkezi’nde Suluboya Atölyesi eğitmenimiz Ahmet Öğreten’in hazırladığı, Suluboya ile ilgili akla takılan sorulara cevap arandığı ve suluboya çalışmalarının en önemli malzemesi kağıt seçimi ile ilgili bilgilerin sunulduğu Suluboya Workshop’ programımız 23 Eylül 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Cam tozunun zarif duruşu: Mine

Tarihi milattan önce 13. yüzyıla uzanan mine sanatı, cam tozunu yüzlerce yıla meydan okuyan sanat eserlerine dönüştürmüştür.

Genç Liderler İstanbul Tasarım Merkezi’nde

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) 2013 yılından beri sürdürülen “Genç Liderler Programı” kapsamında yurt dışında yaşayan gençlerimiz İstanbul Tasarım Merkezi’nde Ebru Sanatıyla tanıştılar.