HABERLER

Ensar Vakfı 34. Geleneksel Kır Gezisi

Bu yıl 34.sü düzenlenen Geleneksel Ensar Vakfı Kır Gezisi, 9 Temmuz Pazar günü yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Belgrad Ormanı Kirazlıbent mevkiinde gerçekleşti.

Geleneksel Bayramlaşma Programı

Geleneksel Bayramlaşma programımız, Ramazan Bayramının 2. Günü Ensar Vakfı Genel Merkez’de gerçekleşti.

Kocaeli`nde 42 STK `Evet` için bir araya geldi

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu tarafından 7 sivil toplum kuruluşu genel başkanının katılımıyla Antikkapı Restoran`da gerçekleştirildi. Avukat Halit Çokan`ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa, HAK İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Ensar Vakfı Genel Başkanı Cenk Dilberoğlu, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Seçkin Koç, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Alper Esen, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Veysel Başar, Cihannüma Genel Başkan Yardımcısı Bilal Eren, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, Genç Ensar`da üniversitelilerle buluştu

Genç Ensar tarafından Ensar Vakfı’nda düzenlenen moderatörlüğünü Daily Sabah Genel Yayın Yönetmeni Serdar Karagöz`ün yaptığı ve Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı`nın katılımcıların sorularını yanıtladığı `Yeni Türkiye ve Medya` konulu söyleşiye, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da katıldı.

Emine Erdoğan, STK`ların kadın temsilcileriyle bir araya geldi

Aralarında Ensar Vakfı`nın da bulunduğu Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevinde kabul eden Emine Erdoğan, toplumların dönüştürücü gücü olan STK’ların, tarihî dönemlerde etki ve sorumluluklarının daha büyük olduğuna dikkat çekerek, 16 Nisan’ın vesayetlerden kurtulmak ve hızlı işleyen bir bürokratik yapı kurmak adına bir fırsat olduğunu kaydetti.

Tabzonda `2023 yılı Hedeflerinde Türkiye Vizyonu` konferansı yapıldı

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Hollanda`da yaşanan siyasi krize ilişkin, `Bizim insanımızın üzerine atlarını, itlerini saldılar ama unuttukları bir şey vardı. Bu millet 15 Temmuz`da onların Türkiye`deki uzantılarının uçaklarından attığı bombadan, tankların mermisinden, helikopterlerin attığı mermiden korkmadı ki onların atlarından, itlerinden korksunlar. Unuttukları şey bu.` dedi.

STK`lar Milli İrade Platformu`nun Muğla basın bildirisinin ardından bir araya geldiler

Muğla`da basın bildirisinin ardından, Milli İrade Platformu çatısında buluşan 300 STK’nın gönüllüleri, 15 Temmuz Darbe Girişimi gazileri, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, İMH, Semerkand Vakfı, Yeni Dünya Vakfı, İMHAD, İH Platformu, Seydimder, Fetimder, Dimder, Köyimder, Mihder, Milimder, Mimder ve 15 Temmuz Derneği yetkilileri bir araya gelerek hasbihal edip değerlendirmelerde bulundular.